نگین زعفران

عوامل موثر بر کیفیت زعفران

یکی از اصلی ترین دلایل تمایز زعفران مرغوب از زعفران نامرغوب کشت زعفران ، در مناطق سردسیر است که  بهترین عملکرد را در مقایسه با سایر مناطق از خود نشان داده و با کیفیت بالاتری محصول نهایی به ثمررسانده. هرچه منطقه سردسیر تر باشد، کیفیت زعفران تولید شده بالاتر خواهد بود.

از خصوصیات بارز زعفران این است که  در مناطق سردسیر و در هوای سرد مقاومت بالایی داشته و پیاز آن تا دمای منفی 40 درجه سانتی گراد قدرت رشد دارد. از آن جایی که زعفران نسبت به دیگر محصولات کشاورزی به آب کمتری نیاز دارد، کشت آن برای مناطق خشک و کم آب نیز مناسب است. ایران ، به عنوان بزرگترین کشور تولید کننده و صادر کننده زعفران بیشترین هماهنگی را با آب و هوای مورد نیاز برای کشت زعفران دارد.

علاوه بر شرایط آب و هوایی و خاک غنی در ایران ، زعفران ایران یکی از باکیفیت ترین زعفران های دنیا محسوب می شود

زیرا ایرانیان از گذشته های دور روش های نگه داری از زعفران را به خوبی آموخته اند. این نکته ظریف که زعفران پس از جداسازی و خشک شدن در فضای مناسب باید دور از نور و رطوبت و در جام شیشه ای نگهداری شود از نکاتی است که در حفظ عطر و طعم زعفران باعث اهمیت بوده. در صورت عدم رعایت نکات لازم اسانس آن کمتر شده و طعم و مزه خود را از دست می دهد. در نتیجه مرغوبیت، کیفیت و عیار آن کاهش پیدا می کند. این نکته را به خاطر داشته باشید  که زعفران خشک با کیفیت، عطر زیادی ندارد. اما در هنگام استفاده و  پس از مرطوب شدن مجدداً عطر بسیار زیادی از آن منتشر می شود  و طعم بسیار خوبی می‌دهد

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *