نگین زعفران

زعفران طلای سرخ ، نگین اصیل خراسان

زعفران یکی از ارزشمندترین گیاهان ایران است که این بوته دارای رنگ دهی طلایی و عطر و مزه دل انگیزی نیزمی باشد.زعفران نگین اصیل ایرانی سال هاست که به خوش طعم بودن،خوش عطر و خوش رنگ بودن در بین جهانیان مشهور است.

زعفران گیاهی است افسانه ای که با سرگل های سرخ خود ،هزاران سال است ریشه در خاک ایران زمین دارد. در این میان زعفران نگین سوپر خراسان همیشه خاص تر بوده و به دلیل رشته های درشت وضخیم از طعم دهندگی اعجاب انگیز ،پخش بوی زیاد و رنگ دهی فراوان و قابل قبولی برخوردار است وبعنوان بالاترین کیفیت زعفران شناخته می شود.

ملت ها از ادوار دور با زعفران ایران آشنا هستند.بازرگانان ایران در دوران باستان اولین کسانی بودند که نگین زعفران اصیل را بصورت فله به امپراطوری های بزرگ چین،یونان وروم فرستادند و این کشورها از همان زمان تاکنون از مصرف کنندگان اصلی زعفران خوش طعم ایران هستند.اگر دنیا،هندی ها را از قدیم به سرزمین ادویه های خاص می شناسند؛ایرانی ها با زعفران سوپر نگین خود ،قرن هاست جهانیان را مجذوب و شیفته محصول خودکرده اند.

اضافه کردن زعفران به هر نوع غذایی،عطر وطعم دلپذیرتری به آن می بخشد. اما زعفران سوپر نگین تنها یک محصول غذایی نیست.در سالیان اخیر به دلیل گرایش مردم در استفاده از محصولات با ارزش غذایی ودارویی بالا و همچنین میل به استفاده از افزودنی های طبیعی،استفاده از زعفران در صنایع مهمی چون عطر و اسانس سازی ،بهداشتی و مخصوصا دارویی بیشتر شده است.به همین دلیل است که زعفران را طلای سرخ می نامند.زیرا ارزش واقعی این محصول را تنها می توان با طلا سنجید و زعفران ،نگین محصولات طبیعی ایران است

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *