طریقه ی مصرف زعفران

مقدار مناسب و مجاز مصرف زعفران در ماه:
مصرف سه گرم زعفران برای هر نفر در ماه بسیار سالم و سودمند می باشد و مصرف بیش از ۵ گرم آن برای هر نفر در ماه مضر می باشد. اما مصرف ۵ گرم زعفران در یک وعده غذائی می تواند منجر به مرگ انسان گردد.
طرز استفاده
از زعفران می‌توان به شکل‌های مختلف استفاده کرد:
• دم کرده زعفران یا چای زعفران:
بهترین شیوه برای استفاده از زعفران ، دم کردن آن است ۲ گرم زعفران را در یک لیتر آب جوش ریخته و به مدت نیم ساعت روی شعله بسیارملایم بگذارید تا دم بکشد و بعد از خنک شدن کامل آن را درون شیشه تیره رنگ ریخته
و در یخچال نگهداری و هر موقع که لازم بود استفاده نمایید.اگر زعفران را درون شیشه روشن یا پلاستیکی بریزید بعد از چند روز شاهد رنگ پریدگی و فساد آن خواهید شد.

• تنتور زعفران:
یک گرم زعفران را سائیده و با ۱۰ گرم الکل سفید ۸۰ درجه مخلوط کرده و در شیشه ریخته و در آن را ببندید. این شیشه را در جای تاریکی گذاشته و هر روز آن را تکان دهید پس از دو هفته آن را صاف کرده و از آن استفاده کنید.
• هیچ گاه زعفران را با شکر، پودر قند و یا قند نسابید، زیرا موقع دم کردن، ابتدا رنگ خوبی به شما میدهد، ولی بعد از مدتی زعفران شما یک زعفران کاملا بیرنگ خواهد بود.

• گرد زعفران:
زعفران را در فر با حرارت ۲۵ درجه سانتی‌گراد خشک کرده و سپس آسیاب کنید و از الک خیلی ریز در کنید تا گرد نرمی به‌دست آید.
• روشی متفاوت برای حل کردن زعفران
همه به طور معمول زعفران را با آب جوش حل کرده و میگذارند که دم بکشد اما در این روش کافیست بجای حل کردن زعفران در آب جوش، مقدار مورد نیاز از زعفران را که از قبل پودر کردید در ظرفی ریخته و روی آن یک یا دو قطعه یخ (بسته به میزان زعفران) گذاشته و اجازه دهید یخ آرام آرام آب شود.
بعد از آب شدن یخ مشاهده خواهید کرد که رنگ و عطر زعفران شما به مراتب بهتر از حالت حل کردن در آب جوش میباشد.