خدمات مشتریان

خدمات مشتری تدارک خدمات به مشتریان، قبل، در جریان و بعد از عرضه و فروش به آنهاست. خدمات مشتری مجموعه‌ای از فعالیت‌هاست که برای ارتقای رضایت مشتری – که احساس مطابقت محصول یا خدمت عرضه شده با انتظارات مشتری است- طراحی شده‌اند.
اهمیت خدمات مشتری ممکن است با توجه به محصول یا خدمت، صنعت و مشتری متفاوت باشد. میزان موفقیت این‌گونه ساز و کارها به «داشتن کارکنانی که می‌توانند خود را با شخصیت مشتری تنظیم کنند» بستگی دارد.
پاسخگویی به سوالات مشتریان:
با عنایت به اینکه مهم‌ترین خواسته مشتریان سرعت عمل در پاسخگویی به خواسته‌های آنان با رعایت احترام می‌باشد، مرکز خدمات مشتریان نگین زعفران تلاش می‌نماید در کوتاه‌ترین زمان مشکلاتتان را پیگیری نماید.
سعی ما در مرکز خدمات مشتریان این است که با شیوه‌ای جدید با مشتریان ارتباط برقرار کرده و با ایجاد یک تجربه جدید برای مشتریان اقدام به شناسایی نیازها و خواسته‌های آنان نموده و با ارائه نتایج این تعامل فکری به واحدهای مربوطه، به بهبود خدمات و محصولات ارائه شده ، متناسب با نیاز مشتریان کمک نماییم.
ضمن سپاس از حسن انتخاب شما، خوشحال خواهیم شد تا با ارائه نظرات، انتقادات و پیشنهادات سازنده خود ما را در دسترسی به اهداف کلان شرکت نگین زعفران که همان جلب رضایت شما عزیزان است یاری نمایید.

واحد خدمات مشتریان، مسئولیت رسیدگی به مشکلات احتمالی مشتریان را بعهده دارد. چنانچه مشتری پس از فروش زعفران ،متوجه هرگونه نقصی در بسته بندی زعفران و کیفیت و هر مورد دیگری گردد می تواند آن را با واحد خدمات مشتریان در میان بگذارد. لذا کافی است فرم ذیل را تکمیل و ارسال فرمایند.

نام و نام خانوادگی (الزامی)

تلفن تماس (همراه) (الزامی)

تلفن تماس (ثابت) (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

تاریخ خرید زعفران (الزامی)

سری ساخت (الزامی)

کد محصول(الزامی)

کد محصول(الزامی)

مبلغ پرداخت شده

توضیحات

کد امنیتی
captcha